Skip to main content

Jaki jest cel podcastu „O reklamie w internecie: dla kogo, za ile i po co?”. Jak to wszystko się zaczęło i co nas zaskoczyło? Zapraszamy na materiał zza kulis, w którym opowiadamy o początkach, pomysłach, konwencji i gościach podcastu.

Pomysł na podcast o reklamie w internecie

Pomysł na własny podcast o reklamie w internecie chodził mi po głowie od dawna. Pomyślałem sobie, że dobrze byłoby go zrealizować z osobą, która ma doświadczenie dziennikarskie, radiowe, a nawet podcastowe. Założenie było proste: merytoryczne rozmowy o marketingu online w klimacie radiowym. Chciałem by była to „magia radia”, którą sam bardzo doceniam.

Wszystko zaczęło się od telefonu do Natalii, z którą znam się od dawna. Pracowaliśmy razem w radio i telewizji. Przedstawiłem jej mój pomysł na projekt: mielibyśmy odpowiadać na najczęściej zadawane pytania potencjalnych i obecnych klientów z zakresu marketingu internetowego. Dla Natalii była to zupełna nowość, jednak stwierdziła, że warto spróbować. Spotkaliśmy się, by pomyśleć nad nazwą, konwencją, intro i pierwszych tematach, jakie chcemy poruszyć. Miało być pilotażowo 10 odcinków.

Posłuchaj podcastu „O reklamie w internecie: dla kogo, za ile i po co?”:

Marzyłem o programie, w którym będziemy całkowicie niezależni od szefów, wydawców czy reklamodawców. To my decydujemy co w tym podcaście się pojawi, a czego nie będzie i ustalamy z gościem wszystkie kwestie. Moim zdaniem sukces tego podcastu polega na tym, że mówimy od ogółu do szczegółu na tematy, które interesują obecnych albo potencjalnych klientów. Dzięki nam mogą dowiedzieć się, jak ten marketing w internecie działa.

Eksperci i tematy

Kiedy pojawiliśmy się w podcaście, Natalia w roli gospodarza, ja w roli eksperta, pomyśleliśmy o tym, że wspaniale byłoby uzupełnić nasze rozmowy kolejnego o eksperta w danym obszarze. Zaczęliśmy zapraszać kolejnych gości i sami goście też zaczęli się do nas zgłaszać z pytaniem czy mogliby wziąć w projekcie. Poruszamy tematy związane z promowaniem się w wynikach organicznych (SEO), wynikach płatnych (Google ADS), tekstów na stronę internetową, mediach społecznościowych, tworzenia stron www i szeroko pojętej reklamie w internecie oraz pracy copywritera i innych specjalistów.

Zaskoczeniem były dla nas pytania słuchaczy, jak dużo trzeba zapłacić gościom, żeby pojawili się w naszym studio. Z dumą odpowiadamy, że żaden z gości nie wziął od nas pieniędzy, by wpaść i porozmawiać na temat, który jest dla niego codziennością. Jak spotykają się pasjonaci, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą, to przyjeżdżają, znajdują czas nawet w weekend i rozmawiamy. Wszystkie sezonu podcastu dostępne są tutaj.

Piotr Polok

Od 2012 roku aktywnie prowadzę działania związane z tworzeniem treści i reklamą w internecie. Współpracuję z firmami i klientami indywidualnymi, przede wszystkim działającymi w e-commerce oraz usługach.