

Jeżeli posiadasz już nagrany podcast, a plik jest nieobrobiony, czyli w tak zwanej formie surowej, nazywanej też „surówką”, to jesteśmy w stanie stworzyć z niego gotowy odcinek. Jeśli jeszcze nie nagrałeś odcinka, to przeczytaj tekst o tym, jak zacząć nagrywać podcast.
Podczas pracy z plikiem możemy:
To tylko przykłady naszej pracy, ponieważ z dźwiękiem można zrobić bardzo wiele, a po zapoznaniu się z przesłanym plikiem możemy zaproponować indywidualnie dobrane rozwiązanie.
To początek Twojej podcastowej drogi i zastanawiasz się od czego zacząć oraz jak to wszystko zrobić?
Jesteśmy w stanie:
Pamiętaj jednak o tym, że największy wpływ na jakość audio masz Ty sam, już na etapie poprzedzającym montaż. Dlatego podczas nagrywania warto zadbać o to, by przestrzeń, w której odbywa się rejestracja audio, nie powodowała dużego pogłosu albo żeby kartki z notatkami nie zakłócały swoim szelestem wypowiedzi rozmówców.
Jeśli masz możliwość zapisania nagrania w dowolnym pliku, to polecamy format wav, choć z innymi typami audio także sobie poradzimy. Najszybciej montuje się jedną ścieżkę (każda dodatkowa wydłuża czas pracy). Z drugiej strony, osobne ścieżki pozwalają na wyłapanie dodatkowych szczegółów albo na bardziej precyzyjne pozbycie się tego, co nagrało się na drugim mikrofonie.
Jak widzisz, wiele zależy od tego, o jakiej jakości audio mówimy, dlatego ostateczna wycena zależy od liczby ścieżek, długości nagrania i tego, w jakich warunkach ono powstało.
Podcast „O reklamie: dla kogo, za ile i po co?” to projekt, który w całości realizujemy sami. Wyszukujemy tematy, dobieramy gości i ustalamy spotkania oraz przygotowujemy wstępny program nagrania (nasze rozmowy są spontaniczne, jednak dobrze mieć przygotowany plan).
Montujemy odcinki, zlecamy stworzenie grafik, tworzymy opisy odcinków do streamingów oraz mediów społecznościowych. Korzystamy ze studia nagraniowego, gdzie nad wszystkim czuwa realizator i takie rozwiązanie proponujemy każdemu. Tylko wtedy w pełni możesz oddać się rozmowie, bez ciągłego myślenia czy „jesteś w zapisie” i czy wszystko dobrze słychać.