W tym tygodniu Deezer, globalny serwis streamingu muzycznego, uruchamia nową, ulepszoną wersję mobilnej aplikacji przeznaczonej dla systemu Android. Nowa wersja zwiększy funkcjonalność aplikacji, umożliwiając miłośnikom muzyki na całym świecie, odkrywanie niezwykłych artystów i ich muzyki, jak nigdy wcześniej!

Analizy Deezera pokazały, że młodzi ludzie najchętniej odkrywają nowych artystów i słuchają ich muzyki właśnie przez telefon komórkowy. Na przykład większość fanów One Direction, których średnia wieku to 13-17 lat, słucha hitów swojego ulubionego zespołu na telefonie komórkowym. Tymczasem starsza publiczność, jak np. fani Davida Bowie’go, których średni wiek to 35-44 lata, częściej wybierają opcję słuchania muzyki w sieci.

Najważniejsze właściwości nowej aplikacji:

Autouzupełnianie – wyszukiwarka, która intuicyjnie przewiduje nazwisko wykonawcy lub nazwę utworu, którego użytkownik Deezera aktualnie poszukuje. Dzięki temu, mniej czasu można poświęcić na wstukiwanie na klawiaturze kolejnego nazwiska artysty, a więcej na słuchanie jego muzyki.

Wbudowany mini-odtwarzacz – Deezer wie, że najczęściej ludzie robią więcej niż jedną rzecz na raz i że muzyka może być świetnym tłem dla innych czynności. Dlatego Deezer uruchamia nowy mini-odtwarzacz, dzięki któremu można nawigować między utworami spoza aplikacji, zarówno z ekranu blokady telefonu, jak i z paska powiadomień, na przykład podczas pisania SMS czy e-maila.

predicitive_search

Ergonomiczny interfejs – Wyszukiwanie muzyki jeszcze nigdy nie było tak łatwe i przystępne za pomocą telefonów komórkowych, dlatego Deezer wprowadził ulepszony interfejs, dzięki któremu wyszukiwanie nowych artystów i ich muzyki jest szybsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Najnowszy raport International Data Corporation (IDC) wskazuje, że 2013 r. będzie pierwszym rokiem, gdy smartfony w skali globalnej przewyższą liczbę tradycyjnych telefonów. Na rynkach wschodzących, jak np. Brazylia, rynek smartfonów ma stanowić do 2017 r. aż 4% światowego rynku, a w Indiach w tym samym czasie ma to być aż 10%.

Wersja beta nowej wersji aplikacji Deezer dla Androida będzie już za chwilę do pobrania pod adresem: http://www.deezer.com/pl/newandroid. Niedługo będzie także dostępna w Google Play.

Nie ma powodów do zmartwień dla użytkowników iOS – Deezer o nich nie zapomniał i już wkrótce  pojawią się informację dotyczące nowej wersji aplikacji dla użytkowników urządzeń marki Apple.