Od 5 do 9 marca w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej odbywał się „Tydzień Kobiet Sukcesu”. Impreza skierowana głównie do studentek, choć nie zabrakło też przedstawicieli płci męskiej. Savoir Vivre w biznesie czy panel dyskusyjny – to tylko niektóre z punktów programu. Uczestnicy i goście specjalni znaleźli także chwilę dla dziennikarzy. Jak oceniają imprezę i co ich najbardziej zainteresowało ? Sprawdzał Piotr Polok dla Polskiego Radia Katowice.

 Posłuchaj – Piotr Polok – Tydzień Kobiet Sukcesu (audio)

– „Bardzo mi się podobało. Jeśli chodzi o warsztaty biznesowe to udany był warsztat z Networkingu prowadzony przez Panią z CitiBanku. Mówiła o tym,  że świadomie można kreować swoje więzi i zdobywać znajomości, które w przyszłości mogą nam się przydać.  To nie powinno być przypadkowe,  że spotykamy jakąś osobę raz w życiu, a potem urywamy kontakt. Jednak najbardziej spodobał mi się warsztat „zostań iluzjonistą”. Prowadziła go jedyna w Polsce kobieta – iluzjonistka.  Ja od zawsze interesowałam się sztuczkami karcianymi, dlatego naprawdę mi się podobało”  – mówi Dominika, uczestniczka z Warszawy. Każdy wykład i pokaz wypełniał sale po brzegi. Na uczestników czekały też nagrody i upominki od organizatorów.

– „Tydzień Kobiet Sukcesu” to impreza organizowana przez Zrzeszenie Studentów Polskich. Imprezę kierowaliśmy do wszystkich studentek, nie tylko z Warszawy, ale z całej Polski. W tym roku bardzo wiele uczestniczek warsztatów to studentki z uczelni w całym kraju. Mogły wziąć udział w warsztacie Dress Code w biznesie, gdzie dowiedziały się jak ważne jest to jak prezentujemy się w naszej przyszłej pracy. Oprócz tego przygotowywały elegancką kolację pod okiem Zofii Czerniakowskiej – Wencel, która prowadzi blog kulinarny. Miały też okazję odwiedzić warsztat samoobrony prowadzony przez aktora i mistrza karate – Roberta Moskwę.  Równie ciekawymi warsztatami, jakie mogły odwiedzić nasze uczestniczki były, np: Savoir Vivre w biznesie. Dowiedziały się, jak odpowiednio zachować się podczas spotkań biznesowych. I miały też okazję nauczyć się bardzo trudnej sztuki – mianowicie – chodzenia na szpilkach.  Najważniejszym i niewątpliwie kulminacyjnym momentem był panel dyskusyjny, gdzie gośćmi byli m.in Pani Katarzyna Koledna – Zaleska, Pani Kinga Rusin, Pan Marcin Kręglicki i Pani Ewa Woydyłło. Rozmawiali oni na temat tego, jak humor jest istotny w rozwiązywaniu konfliktów w biznesie” – Monika Sobolewska, koordynator projektu.

– „Absolutnie zgadzam się z tym, co to tutaj zostało na samym początku powiedziane. Humor i dowcip to są bardzo kontrowersyjne narzędzia, których używamy w takiej komunikacji biznesowej. Bo w życiu humor i dowcip przydaje się zawsze i w każdej sytuacji. Jednak w biznesie trzeba uważać, bo to może być broń obosieczna. Może nas ugodzić i zamknąć nam możliwości dalszych działań, jeśli nasz dowcip zostanie źle odebrany” – A czy Pani zdaniem jest jakiś sprawdzony przepis na sukces ? – „Ja uważam, że sukces się wykuwa. I to jest bardzo ciężka praca. Naprawdę niewiele jest takich osób i ja nie znam takich osób, które osiągnęły jakiś wielki sukces, w Polsce czy w Świecie i dostały ten sukces w prezencie od losu. Także albo się na sukces pracuje albo się go nie ma. Jeżeli ktoś będzie czekał na przypadek losowy to się po prostu nie doczeka. I ten sukces minie go i trafi do osoby obok, która po prostu pracowała” – Kinga Rusin, gość specjalny imprezy.