Pracownicy klubu wprowadzają ostatnie poprawki, a stali bywalcy odliczają dni do otwarcia. Po niespełna 14 miesiącach od zamknięcia jeden z najpopularniejszych klubów muzycznych w Polsce wraca do gry. 19 kwietnia drzwi „Spiża” zostaną oficjalnie otwarte.

W 2005 roku po trwającym trzy lata remoncie, w hali starej drukarni w Katowicach powstał najpopularniejszy klub muzyczny w Polsce, który w ciągu niespełna siedmiu lat funkcjonowania odwiedziło ponad milion osób!

Odwiedzający Spiż mogli często jako pierwsi usłyszeć zremiksowane wersje radiowych przebojów, które przeplatane były z twórczością stricte klubową. Ponadto klub jest prekursorem wielu imprez tematycznych, jakie dziś skopiowały konkurencyjne dyskoteki. W „studenckie środy” parkiet zapełniał się po brzegi – co ważne – nie tylko studentami. Własny browar też można zaliczyć do atrakcji, bowiem piwo w atrakcyjnej cenie serwowane prosto ze „spiżowej” beczki  przyciągało klubowiczów jak magnez.

Z początkiem 2012 roku rozpoczęła się trwająca ponad rok gruntowna przebudowa, która nie do poznania zmieniła industrialny Spiż w najnowocześniejszy klub muzyczny w tej części Europy. Po zamknięciu „Spiża” pojawiło się wiele spekulacji mówiących o zamknięciu z powodu braku funduszy i rosnącej konkurencji. Potrzebny był czas, by uświadomić ludzi, że „Spiż” wróci – w doskonałej formie. Klub został całkowicie odmieniony, więc trafne jest stwierdzenie, że ze „Spiża” została tylko nazwa… no i browar.

Śmiało można powiedzieć, że to jedyny taki klub muzyczny na Świecie z własnym browarem. Posiada 4 parkiety taneczne, 2 sale VIP, strefę gastronomiczną, 3 wejścia (w tym VIP), 3 szatnie, ogromny parking, profesjonalną ochronę, wykwalifikowanych barmanów oraz świetnych i renomowanych DJów.

19 kwietnia 2013otwarcie klubu Spiż Katowice ul. Opolska 22. Zobacz niespodziankę od klubu Spiż

Nowy Spiż zniewala swoim wnętrzem, fascynuje klimatem i zachwyca w każdym calu… i zaprasza na kolejną magiczną imprezę!