Zespół Rapsodia wydał swoje pierwsze demo. To trzy bardzo zróżnicowane utwory, które póki co dostępne są w sieci.
Sam cel bandu jest szczytny. Muzyka ma wspomóc chore dzieci.
Zobacz w jaki sposób.

Piosenki znajdą się na debiutanckim albumie o tej samej nazwie. Płyta „Rapsodia” nie będzie zwykłą płytą. 25 procent przychodów grupa przeznaczy na dzieci zmagające się z rakiem.

 

Rapsodia to projekt założony przez kompozytora i producenta Martina Wierzbickiego, który napisał ponad 100 utworów muzycznych i postanowił je wydać. Minęło wiele lat, zanim w listopadzie 2012 roku przystąpiono do prac nad pierwszym albumem Rapsodii. Wokalistką projektu została Eliza Wietrzyńska, piosenkarka i kompozytorka, znana szerzej publiczności z III edycji „Bitwy na głosy”, z drużyny Ewy Farny. Materiał realizowany jest w katowickim studiu „Katofonia Workshop”.

Zespół nie skupia się tylko na muzyce. Ważnym celem grupy jest także działalność charytatywna – pomoc niepełnosprawnym, chorującym dzieciom. Na ten cel zostanie przeznaczone 25 procent przychodów z płyt… i nie tylko! Pieniądze wpłyną na konto fundacji „Herosi”! Decyzja ta została podjęta na początku czerwca, po uprzedniej konsultacji z kierownictwem fundacji.

Jak mówi Martin Wierzbicki – w końcu udaje im się robić to, co kochają: „Przy okazji łączymy to z pomocą innym. I to jest chyba nasza misja. Zachęcić ludzi aby swoje pasje, tak jak my, łączyli z niesieniem pomocy potrzebującym – zwłaszcza tym małym, dzieciom. Wierzymy, że jeśli nasza muzyka przypadnie ludziom do gustu to nie tylko kupią płytę ale zainteresują się też fundacją. To dodatkowa motywacja by pisać jeszcze piękniejsze utwory.”

Członkowie zespołu chcą przygotować kampanię, której będą towarzyszyć specjalne spoty.
Muzyka Rapsodii jest bardzo zróżnicowana, co sprawia, że każdy znajdzie na krążku coś dla siebie.

Warto odwiedzić oficjalne profile zespołu:

http://www.facebook.com/RapsodiaNaFejsie

http://www.youtube.com/rapsodiaonline