Sporo zmieniło się od czasu, gdy pisaliśmy o Martinie i jego przygodzie z muzyką – „Piosenka jest dobra na wszystko – zwłaszcza taka”.

Dziś pod szyldem Rapsodia chcą podbić muzyczny rynek. Rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na produkcję debiutanckiej płyty.

Zbiórka ma miejsce na portalu wspieramkulture.pl

10 % zebranych pieniędzy Rapsodia przeznaczy na pomoc chorującym i niepełnosprawnym dzieciom poprzez fundacje, którą wyłonią po zakończeniu akcji.

Propozycje można nadsyłać na : martin@rapsodia.org.pl

W swoim oświadczeniu piszą: „Przede wszystkim jednak liczymy na Wasze dobre serca. Wspierajcie nasz projekt, powiedzcie o nim swoim znajomym. Im więcej dobrych ludzi tym lepiej. To nie jest zwykła płyta. Bardzo chcielibyśmy ją wydać i część dochodów przeznaczyć na dzieciaki w potrzebie. Ambicje mamy wysokie ale wierzymy, że dzięki wam jesteśmy w stanie to osiągnąć”.

Rapsodia to projekt założony przez kompozytora i producenta Martina Wierzbickiego, który napisał ponad 100 utworów muzycznych gatunkowo spokrewnionych z muzyką Rock/Pop i postanowił je wydać. Minęło wiele lat, zanim w listopadzie 2012 roku przystąpiono do prac nad pierwszym albumem Rapsodii.

Wokalistką projektu została Eliza Wietrzyńska, znana szerzej publiczności z III edycji Bitwy na głosy w drużynie Ewy Farny. Realizatorem dźwiękowym i współproducentem został Paweł Szczubiał ze studia Katofonia Workshop, który ze swoim dużym doświadczeniem wspomógł projekt przyczyniając się do jego rozwoju.

Rapsodia nie skupia się tylko na muzyce. Ważnym celem grupy jest także .działalność charytatywna – pomoc niepełnosprawnym, chorym dzieciom, którą zamierza prowadzić przy okazji działalności muzycznej.