Lata pracy, setki godzin spędzone nad materiałem i nadzieja, która umiera ostatnia. Wiedzieli, że muszą ćwiczyć i spokojnie czekać na swoją kolej. Połączyła ich miłość do muzyki, a teraz mogą osiągnąć swój pierwszy, wspólny sukces. On pobudza swoim stylem gry na gitarze, ona koi delikatnym głosem. Martyna Kubecka i Martin Willow ze swoim alternatywnym rockiem mają szansę naprawdę się podobać.

Martyna Kubecka i Marcin „Willow” Wierzbicki z muzyką znają się nie od dziś. I można powiedzieć, że znają się nie tylko z nią, ale też na niej. Martyna zadebiutowała na scenie jako 9-letnie dziecko z zespołem Miglanc Band. Wierzbicki natomiast w 2007 roku, wspólnie z przyjacielem założył zespół Shadow Way. Po latach ćwiczeń ze strony Martyny i walce Marcina o lepsze jutro, ich drogi spotkały się.

Zespół Marcina – Shadow Way, rozpadł się, a on został z piosenkami w liczbie 15o, które zdążył napisać. Mimo tego, ani przez moment nie pomyślał, że to może być koniec: „Różne rzeczy przeżyłem i można by się wyłamać, a ja wciąż idę dalej” – mówi Wierzbicki. Wystarczyło pół roku, żeby od spotkania z Martyną Kubecką, wspólnie nagrać utwór „Riven” w katowickim studio Katofonia Workshop.

Polskie Skunk Anansie
Duet Kubecka i Willow trafił w samo sedno. Nie próbują naśladować chłopaków z Happysad ani starej, dobrej Chylińskiej. Wybrali styl, którego na scenie muzycznej, szczególnie polskiej, jest mało. Jeśli ich porównywać to tylko pozytywnie. Brzmią jak zespół Skunk Anansie, który na wyspach odniósł wielki sukces, a z miesiąca na miesiąc zachwycał w kolejnych miejscach. I myślę, że podobnie może być z utworem „Riven”, a potem z kolejnymi nagraniami duetu z Siemianowic Śląskich.

Walka w konkursie
Młodzi muzycy postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i wystartowali w konkursie Skody. Utwór „Riven” może być dla nich szansą na wielką karierę, ale najpierw potrzebują naszych głosów. Głosów znajomych, głosów internautów, głosów słuchaczy. Bo dla nich przecież to robią. Głosowanie odbywa się od 1 września do 31 października br. Posłuchaj utworu Martyna Kubecka & Martin Willow – Riven ZAGŁOSUJ na stronie konkursowej Skody – wiesz co dobre.pl

Muzyków możesz odwiedzić na ich oficjalnym profilu na Facebooku: martinwillowmusic

Trzymamy kciuki i wierzymy w sukces!