Katowice od dawna nie gościły tak wielkiej osobistości. W tym przypadku mistrza satyry. Mistrza satyry i autora opowiadań, które łączą to, co niemożliwe do połączenia i wyśmiewają to, co trudne do wyśmiania. Już w piątek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego zostanie nadany Sławomirowi Mrożkowi

Inne miasta mają czego zazdrościć stolicy Górnego Śląska. To właśnie tam pojawi się Sławomir Mrożek. Na co dzień mieszka w Nicei od czerwca 2008 roku i w Polsce pojawia się bardzo rzadko. Jednak na specjalne zaproszenie Teatru Śląskiego i Uniwersytetu Śląskiego przybędzie do Katowic. Powód wizyty jest tak ważny, jak sam pisarz. 23 marca o godzinie 11.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego Sławomirowi Mrożkowi. Po uroczystości Wydawnictwo Literackie przedstawi drugi tom „Dzienników” Sławomira Mrożka.

To nie będzie jedyne wydarzenie z udziałem mistrza pióra. Dzień po nadaniu tytułu w Teatrze Śląskim odbędzie się premiera dramatu „Kontrakt”, na której również obecny będzie Sławomir Mrożek.