Marzenia – każdy jakieś ma: wielkie, wyśnione, realne i te niespełnione. Marzymy zarówno w wieku dziecięcym, jak i później, jako dorośli ludzie. Jednak tylko naprawdę zdeterminowanym osobom udaje się spełnić marzenia z dzieciństwa. Pierwszy raz stanęła na scenie w wieku siedmiu lat,  biorąc udział w miejskim konkursie piosenki anglojęzycznej.  Wygrała, a to zmotywowało ją do walki o marzenia. Założyła zespół i rozpoczęła karierę muzyczną. Dziś spełnia się, jako wokalistka zespołu The Variants, nagrywając debiutancką płytę. Poznajcie Agnieszkę Adamczewską – pisze Justyna Sęk.

Mimo wielu słów krytyki, braku zrozumienia nigdy się nie poddawała, śpiewała wszędzie, bo jak sama twierdzi: „muzyka jest jej powietrzem, sposobem na życie”. Każde wystąpienie, wizytę w studiu nagrań traktowała jak nowe doświadczenie, przygodę. Do swych osiągnięć z pewnością może zaliczyć nagrany wraz z Bubsonem kawałek pt.: „Inna wizja miłości”. Oprócz pielęgnowania swojej pasji Agnieszka jak każda nastolatka uczęszczała do szkoły, spotykała się ze znajomymi, przeżywała przygody młodości. Wtedy jednak jeszcze nie wiedziała, że największa z przygód dopiero przed nią.

Wyzwanie
Wiosną 2011 roku jej świat wywrócił się do góry nogami, gdy wzięła udział w castingu i dostała się do programu „Bitwa na głosy” emitowanym w TVP2. Szereg treningów, warsztatów muzycznych, prób, praca z kamerą i koncerty przed milionową publicznością to tylko kilka z wyzwań, przed jakimi stanęła siedemnastoletnia Aga. Wraz z piętnastoosobową grupą Katowiczan pod przewodnictwem Piotra Kupichy Agnieszka Adamczewska podbiła serca Polaków, dochodząc do finału i wygrywając pierwszą edycję programu. Ponadto miała również okazję wziąć udział w teleturnieju Macieja Miecznikowskiego „Tak to leciało!”

Niezbędne doświadczenie
Doświadczenia, jakie zdobyła w Warszawie przywiozła ze sobą na Śląsk, aby podzielić się nimi z bliskimi. W 2008 roku paczka zafascynowanych muzyką przyjaciół założyła zespół. The Variants tworzy piątka niesamowicie utalentowanych, szalonych osobowości. Z gitarą basową zobaczymy zjawiskową Karolinę Olszak, gitarą solową zawładnął Sebastian Kret, w zespole za zestaw perkusyjny odpowiedzialny jest Paweł Barszcz, klawiszami perfekcyjnie operuje Krystian Kamiński, całość udoskonala potężny a zarazem subtelny głos Agnieszki Adamczewskiej.

Jak wiadomo początki były trudne, ale młodzi nie poddawali się, ponieważ jak zdradza wokalistka: „Gdy wstaję rano zawsze wiem, że mam, po co żyć. Bez tworzenia nie mogłabym śpiewać, bez śpiewania nie mogłabym tworzyć.” Aktualnie The Variants współpracuje z mgr Pawłem Stawarzą w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie. 5 czerwca 2013 roku ukazał się pierwszy teledysk zespołu do piosenki „If you wanna play”, promującej debiutancką płytę zatytułowaną „Motions liquidity”. Premiera płyty już we wrześniu! Wszystkich fanów, niemogących się doczekać kolejnych kawałków zespołu, zapraszamy 7 czerwca na rynek miejski, gdzie o godzinie 19 odbędzie się koncert The Variants z okazji XXXI Dni Siemianowic Śląskich.

Dzieje się
Działania The Variants powinny stać się przykładem dla wszystkich młodych ludzi. Stworzenie teledysku i debiutancka płyta pokazały, że nie ma rzeczy niemożliwych. Marzenia się spełniają, gdy się o nie walczy. Nie ważne, o czym śnisz, i jak bardzo to pragnienie jest odrealnione, istotne jest działanie, które wykonujesz w kierunku realizacji swoich planów. Rób to, co kochasz, działaj w zgodzie z samym sobą, dziel się swoją pasją. Agnieszka też kiedyś była zwykła dziewczyną z wielkimi marzeniami, a teraz to spełniona wokalistka z długą listą osiągnięć na swoim koncie, dla której muzyka jest oderwaniem od rzeczywistości, siłą, poprzez którą może wyrazić, co czuje, co myśli i jakie emocje w niej siedzą. Warto również dodać, że jest to osoba pełna pokory, mająca świadomość, jak wiele pracy jeszcze przed nią, niespoczywająca na laurach.  Korzystająca z życia, realizująca marzenia, optymistka motywująca do działania zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół z zespołu.

Justyna Sęk