7 sierpnia o 20 w Parku Śląskim spotkają się wszyscy ci, dla których Artur Hajzer był kimś więcej niż tylko himalaistą. To będzie spotkanie pełne wspomnień, a jednocześnie wyraz szacunku. Ty też możesz wziąć w udział w zwykłym biegu ku pamięci dla niezwykłego człowieka.

Tutaj nic nie jest dziełem przypadku. Siódmy dzień sierpnia i siedem kilometrów do pokonania. Ta liczba ukazuje dokonania Artura Hajzera. Himalista zdobył siedem ośmiotysięczników. Ostatnim z nich był Makalu – piąty co do wysokości szczyt świata. Położony w Himalajach Wysokich, na granicy Chin i Nepalu, 20 km na południowy wschód od Mount Everestu. Hajzer zdobył go 30 września 2011 roku.

„Bo to historia, bo to marzenia…” – to hasło nocnego biegu dla upamiętnienia Artura Hajzera, himalaisty, zdobywcy siedmiu ośmiotysięczników, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO BIEGU

BIEG DLA SŁONIA NA FACEBOOK
Dystans: 7 km.

Program biegu:
– od godziny 20:00 rejestracja uczestników biegu pod budynkiem dyrekcji Stadionu Śląskiego
– godzina 21:50 zakończenie rejestracji
– godzina 22:00 start biegu
– godzina 23:00 zakończenie biegu

Uwagi:
– bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne
– organizator zapewnia szatnie i prysznice
– wszyscy biegniemy w czołówkach!

Artur Hajzer został pochowany dziś rano  pod Gaszerbrumem. Himalaista zginął 7 lipca 2013 roku, wycofując się z obozu III do II, odpadł od jednej ze ścian Kuluaru Japońskiego i spadł 500 m. Zostało to potwierdzone przez towarzyszącego mu Marcina Kaczkana, który widział spadającego Hajzera, a następnie odnalazł i zidentyfikował jego ciało.