Marek Omelan – dla jednych nauczyciel, dla drugich gwiazda telewizji. Zwolennik zimowych sportów i dalekich podróży. Niedawno skończył 50 lat. Z tej okazji organizuje koncert, ale to nie on będzie tam najważniejszy.

Marek Omelan większość swojego życia spędził w mediach. Telewizja to dla niego sposób na życie. Można powiedzieć, że tylko w wolnej chwili go tam nie ma, bo przecież dziennikarzem jest się cały czas. Już na studiach wiedział, gdzie chce pracować i tworzył program studenckiego radia. Choć dziś ma własny program w telewizji, to nazywa siebie „radiotą” – facetem zakochanym w pracy przed mikrofonem.

Była rozgłośnia studencka, potem pracował w Radio Katowice, aż wreszcie trafił do katowickiego oddziału Telewizji Polskiej, gdzie był reporterem legendarnych już na pewno „Aktualności”. Potem przyszedł czas na autorskie programy i tak zostało po dziś dzień.

22 grudnia w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie odbędzie się koncert z okazji 50 urodzin Marka Omelana. Jednak nie będzie to koncert typowo urodzinowy. Bowiem poza gwiazdami, jakie wezmą udział w tym wydarzeniu, będzie też szansa, by pomóc potrzebującym.

Koncert na rzecz dzieci z zanikiem mięśni oraz aukcja charytatywna. To wszystko, by pomóc tym, którzy są bezradni. Poznanie ludzi, którzy wiele zrobili dla polskiej kultury, telewizji i sztuki oraz spełnienie marzeń potrzebujących – to co najmniej dwa powody, by pojawić się w Będzinie.

22 grudnia Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin (ul. Teatralna 4), start godz. 17.00